Ale nuda

Ze względu na niskie zainteresowanie i problemy ze znalezieniem sponsora akcji, 1 stycznia 2015 podjęliśmy decyzję o zamknięciu tego projektu.

Projekt "Ale Nuda" to mały, podręczny zestaw przedmiotów niezbędnych do właściwego zajęcia zabawą dzieci. Celem jest odciążenie rodzica, który nie może sobie chwilowo poradzić z rozbrykanym dzieckiem. Częstokroć jest tak, że rodzic lub ogólnie opiekun zajęty jest rozmową, wypełnianiem druku, przewijaniem młodszego dziecka, płaceniem za zakupy itd. a dziecko nudząc się niemiłosiernie zaczyna szukać sobie rozrywki, zmusza rodzica do interwencji lub robi coś niebezpiecznego.

Raczej każdy spotkał się ze wspomnianymi sytuacjami w kościele, poczekalni, pociągu, autobusie, sklepie. Idea zakłada reagowanie na wszelkie przejawy nudy poprzez wręczenie uprzednio przygotowanej paczuszki (pudełka), które pozwoli odsapnąć rodzicowi a dziecku zapewni rozrywkę na co najmniej godzinę.

Każdy członek Stowarzyszenia jest wyposażony w zestaw "Ale nuda" i jego zadaniem jest propagowanie i zachęcanie do wzięcia udziału w projekcie.