Rodacy Bohaterom

Rodacy Bohaterom 2014

W grudniu 2014 wzięliśmy udział w akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Odra-Niemen, mającej na celu oddanie hołdu środowiskom kombatanckimi w kraju, na Kresach i innych rejonach świata. Pod hasłem Rodacy Bohaterom podjęliśmy się działań przywracających pamięć o polskich weteranach, projektów niosących pomoc zwłaszcza dla byłych żołnierzy Polski Podziemnej (Armii Krajowej, WiN-u, Narodowych Sił Zbrojnych).

Rodacy bohaterom 2014
Rodacy bohaterom 2014
Rodacy bohaterom 2014
Rodacy bohaterom 2014

zdjęcia dzięki uprzejmości www.odraniemen.org

Wraz z Niezależnym Forum Nowego Tomyśla oraz Nowotomyskim Towarzystwem Kulturalnym przeprowadziliśmy zbiórkę produktów na paczki świąteczne, które zwłaszcza w okresie zimowym stanowią nieocenioną pomoc dla polskich kombatantów, pozostających poza granicami Rzeczpospolitej (Białoruś, Litwa, Ukraina). Do każdej z paczek dołączone zostały własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami, które z pewnością mają wielką wartość emocjonalną dla odbiorców.

Podsumowanie akcji Rodacy Bohaterom

Zebraliśmy łącznie 28 paczek, każda z paczek zawierała produkty o wartości około 120-150 zł. Nowotomyślanie okazali się bardzo hojni. Podziękowania należą się także dla Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu i Gminnego Ośrodka Informacji za pomoc w zbieraniu i przechowywaniu owych paczek.

Rodacy bohaterom 2014