Spamtryjotyzm

Ze względu na niskie zainteresowanie i nadgorliwą moderację prezentowanych treści przez portale zewnętrzne, 1 stycznia 2015 podjęliśmy decyzję o zamknięciu tego projektu.

W ostatnich latach Internet zalała fala różnej maści portali i portalików ze zbiorami "najlepszych obrazków", demotywatorów i innych, wyłącznie rozrywkowych, treści. Nagminne stało się ocenianie, które materiały są najlepsze, najciekawsze i najśmieszniejsze. Powyższe portale to prawdziwi złodzieje czasu. Można spędzić godzinę na oglądaniu i ocenianiu treści a wciąż dodawane będą nowe, które kuszą i zatrzymują na dłużej.

Ponieważ walka z tym zjawiskiem jest bezsensowna i bezskuteczna, podjęliśmy rękawice aby do umysłów młodych ludzi przekazać chociażby minimum pożytecznej wiedzy. Dlatego dołączyliśmy do nurtu i sami staliśmy się generatorami treści. Obecnie skupiliśmy się na wydarzeniach związanych z patriotyzmem, historią Polski, ważnych świętach narodowych, postaciach zasługujących na chociażby krótką wzmiankę, rocznicach i obchodach związanych z instytucjami społecznymi oraz wsparciem rodzin i dzieci.

Prezentowane przez nas obrazki i teksty mają krótką, lekkostrawną formę, skłaniają do refleksji lub otwarcie nakłaniają do samodzielnego sprawdzenia pewnych dat i faktów.

Być może nazwa projektu wyda się komuś pejoratywna, niemniej trudno celniej określić działania, które w tym kierunku podejmujemy.